Prohledat tento blog

24. března 2011

Kdysi se urazila

moje kolegyně, když jsem tvrdil, že před výchovou dítěte by si každý měl zkusit vychovat psa: výchovné úspěchy a neúspěchy jsou viditelné rychle a přece jen to nemá takové následky. A nemohu nevzpomenout Jana Frolíka, zakládajícího ředitele Andersen Consulting ČR, který mi kdysi říkal "Spoustu věci o personalistice jsem se naučil z výchovy psů, hlavně základní principy: trpělivost a důslednost".
Takže máme na krku psíka Arca
Měli jsme obavu, že je nemotorný a bázlivý...cha cha cha
Je hbitý a rychlý, fotografovat ho je pro mne zatím poněkud ...řekněme namáhavé

Milý psík - zhubnul jsem už tři kila...
Je výborně vychovaný, protože loužičky a hromádky doma dělá na plínku - jenomže výchovným problémem je, jak ho přesvědčit, že to je sice milé, ale mohl by se venčit i venku. Takže po hodině běhání a řádění venku dojde domů a vítězoslavně se postaví nad plínku a... A hle, výchovný rebus - no snad to zvládneme.
Psík je také bojovný, požírá kostičku
   a bojuje se smetákem, který nesnáší...

A včera ho byla navštívit Amálka (33 kg živé váhy krásné labradorky...) a dostal hračku - pískací...Připadá mi to ze stejné kategorie darů (Timeo Danaos...), jako když člověk věnuje svému tříletému synovci plechový bubínek a trumpetku a rychle se rozloučí s jeho rodiči... Nicméně Arco želvičku velmi ocenil a statečně bojuje...